Serwisy samochodowe w Polsce wykonują co roku miliony usług, z których większość związana jest z demontażem kół z pojazdu a następnie ponownym ich montażem.

Ortopedzi są zgodni co do tego, że „Wielokrotnie powtarzane czynności wymiany kół mają wpływ na przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa jak również obręczy barkowej, może to doprowadzić do dyskopatii lędźwiowej i zmian przeciążeniowych więzadeł”

Bóle pleców to najczęstsza przyczyna urazu związanego podnoszeniem ciężkich przedmiotów

Innymi słowy mechanik, który regularnie odkłada na podłogę, a następnie podnosi z niej kilkunastokilogramowe koło, narażony jest na uraz kręgosłupa.

Na pewno doświadczyli Państwo absencji mechaników, ze względów zdrowotnych, w czasie kiedy byli najbardziej potrzebni. A może osobiście wykonują Państwo te newralgiczne czynności?

Rozwiązaniem tych problemów są proste wieszaki na koła mocowane na ramionach podnośników dwukolumnowych.

Operator narzędzia uzyskuje możliwość zawieszenia koła na wysokości ramienia podnośnika, dzięki czemu położenie koła na podłodze nie jest konieczne. Rozwiązanie ma pozytywny wpływ na zdrowie nie obciążając m. in. stawów kręgosłupa i ramion. Zawieszone koło ma wpływ na swobodne poruszanie się operatora wokół samochodu eliminując ryzyko potknięć i urazów.

Zawieszone koło. Wygoda, estetyka, bezpieczeństwo.
Obejrzyj film i zobacz jakie to łatwe!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *